wtorek, 1 sierpnia 2017

Upalny dzień

Witam w ten gorący sierpniowy dzień, u mnie 34 stopnie. Przesyłek coś mniej przychodzi ale mam nadzieję że to się szybko zmieni. Dziś dostałam 4 przesyłki, które z przyjemnością Wam przedstawię.

Politechnika Warszawska Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa

Ogólna charakterystyka wydziału MEiL

Wydział MEiL jest najstarszą i największą instytucją edukacyjną w Polsce oferującą wyższe wykształcenie z zakresu lotnictwa i energetyki. Jego początki sięgają roku 1926, kiedy to powstał Instytut Aerodynamiczny. Przed II Wojną Światową ów instytut stworzył doświadczalne i teoretyczne podstawy dla późniejszych osiągnięć polskiego przemysłu lotniczego. Polscy inżynierowie mieli wówczas do dyspozycji 10 tuneli aerodynamicznych, a badania prowadzone w Instytucie Aerodynamicznym tworzyły zaplecze projektów i słynnych konstrukcji polskich samolotów uznawanych za nieustępujące najlepszym konstrukcjom światowym.
Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa powstał jesienią 1960 roku z połączenia Wydziału Mechaniczno-Konstrukcyjnego i Wydziału Lotniczego. Celem tej fuzji było stworzenie jednostki oferującej pełne wykształcenie na potrzeby jednej z ważniejszych wówczas gałęzi przemysłu – przemysłu lotniczego.
Obecnie Wydział składa się z dwóch Instytutów: Instytutu Techniki Cieplnej (ITC) oraz Instytutu Techniki Lotniczej i Mechaniki Stosowanej (ITLiMS). ITLiMS założony w 1975 roku, przejął rolę dawnego Instytutu Aerodynamicznego. Zakres jego działalności naukowej i badawczej obejmuje aerodynamikę, systemy lotnicze, mechanikę, projektowanie maszyn, budowę i eksploatację samolotów i śmigłowców, teorię maszyn i robotów, problemy wytrzymałości materiałów i inżynierię materiałowa, a także biomechanikę, zagadnienia bezpieczeństwa maszyn i urządzeń i inne pokrewne dziedziny.
Siedem katedr związanych z termodynamiką i energetyką oraz jeden zakład Polskiej Akademii Nauk utworzyło w 1961 roku Instytut Techniki Cieplnej. Do najważniejszych kierunków jego działalności naukowo-badawczej należą m.in. chłodnictwo i klimatyzacja, gospodarka energetyczna, inżynieria jądrowa, badania procesów spalania i wybuchów, wymiana ciepła, źródła i przetwarzanie energii, oraz fizyka plazmy.

A w przesyłce były:
-2 długopisy
-ołówek
-torba prezentowa
-teczka na dokumenty
-informator
-2 broszury
-karteczka z pozdrowieniami





 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie 

Akademia Lekarska w Szczecinie powołana została do życia 20 marca 1948 roku i była trzecią uczelnią wyższą w Szczecinie. Wówczas uruchomiono tylko czwarty rok studiów, na który zgłosiło się 60 kandydatów - wielu późniejszych wybitnych naukowców i dydaktyków. W 1992 roku otrzymała nazwę: Pomorska Akademia Medyczna w Szczecinie, 21 sierpnia 2010 roku przekształciła się w Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie.

Z perspektywy historycznej okres istnienia uczelni jest krótki  w porównaniu z wielowiekową tradycją innych ośrodków. Zważywszy jednak, że w Szczecinie nigdy nie było wyższych uczelni medycznych, a powstawanie Akademii odbywało się w warunkach skrajnego wyniszczenia wojną i zupełnego braku miejscowej kadry lekarskiej, naukowej  i dydaktycznej, mijające lata można uznać za wielkie dokonanie.  Organizatorami PAM byli profesorowie: Jakub Węgierko (pierwszy rektor), Tadeusz Chorążak, Artur Chwalibogowski, Tadeusz Markiewicz, Czesław Murczyński, Tadeusz Sokołowski, Witold Starkiewicz, Kazimierz Stojałowski, Józef Taniewski i January Zubrzycki. Wkrótce dołączali do nich kolejni: Izabela Cwojdzińska-Gądzikiewicz, Lech Działoszyński, Adam Krechowiecki, Wanda Murczyńska, Jan Sotwiński, Eugeniusz Miętkiewski, Edward Gorzkowski, Irena Semadeni, Bolesław Górnicki.

W kopercie były:
-informator
- smycz
-kolorowe karteczki
-6 breloków odblasków
-odblaskowy magnes
-nakładka do telefonu na dokumenty
-2 spinacze do papieru
-2 mazaki do telefonu




---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nadleśnictwo Górowo Iławeckie 


Nadleśnictwo Górowo Iławeckie jest jednym z 33 nadleśnictw nadzorowanych przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Olsztynie. Zlokalizowane jest w północnej części województwa warmińsko – mazurskiego przy granicy z Obwodem Kaliningradzkim.
 
Koperta zawierała:
-smycz
-drewniany magnes
 
 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Nadleśnictwo Skwierzyna
 
 Nazwa Nadleśnictwa pochodzi od miasta Skwierzyna, któremu początek dała osada targowa leżąca na szlaku wodnym z Poznania do Szczecina.
 
W kopercie znalazłam:
-2 broszury
-smycz
-2 długopisy
-magnes
-odblaskowy brelok
-karteczki kolorowe
-kredki
-zapinka
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dużo przesyłek

  1. Beak Beak - chleb proteinowy 2. Książki w eterze - książka 3. Serce z serca - zakładka 4. Shop for My Love - bluza 5. Milk Lab - zes...