www.wallcolors.pl - wallcolors to miejsce gdzie spełniają się marzenia o wyjątkowych wnętrzach.
Fototapeta,
plakat, obraz oraz szeroka gama innych artykułów dostępnych wyłącznie u
Nas pozwalają na wspaniałe odświeżenie i personalizację Twoich czterech
kątów.
Korzystając z ekologicznej
technologii i wyjątkowych materiałów sprawiamy, że plakaty, obrazy czy
też fototapety są w 100% bezpieczne dla Twojego zdrowia a przy tym
posiadają wyjątkową trwałość.
Stawiamy na własne grafiki i współpracę z artystami, którzy projektują lub robią zdjęcia dostępne wyłącznie na wallcolors!
W paczce były:
-4 magnesy
-3 ołówki
-nożyk do tapet
-dużo naklejek
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Urząd Gminy Gronowo Elbląskie
-przypinka
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Muzeum Ziemi Średzkiej "Dwór w Koszutach"
Początki istnienia placówki muzealnej w Koszutach związane są z osobą miejscowego działacza kulturalno – oświatowego, regionalisty Franciszka Kosińskiego. Zespół naukowców z Uniwersytetu Poznańskiego im. A. Mickiewicza w Poznaniu, na czele z prof. dr Józefem Bursztą, zapoznał się ze zbiorami Pana Franciszka, gromadzonymi od lat. Okazały się rewelacyjne. W Tysiąclecie Państwa Polskiego i siedemsetlecie miasta Środy Wielkopolskiej, 22 lipca 1966 roku nastąpiło uroczyste otwarcie Muzeum Ziemi Średzkiej. Do celów muzealnych przeznaczono dwa pokoje na piętrze dworu w Koszutach. Później powiększono ekspozycję do trzech pomieszczeń.
Według oficjalnych przewodników po muzeach i zbiorach w Polsce, Koszuty w roku 1966 określało się jako izbę pamiątek w dworze z XVIII wieku, powstałą ze zbiorów regionalisty Franciszka Kosińskiego. Na pełną realizację swoich marzeń Pan Franciszek czekał dziesięć lat. Dopiero po przeniesieniu miejscowej szkoły do Słupi Wielkiej, cały dwór przeznaczono na funkcje muzealne. Znaczące powiększenie przestrzeni ekspozycyjnej pozwoliło na szersze ukazanie dziejów i kultury Ziemi Średzkiej. W gablotach umieszczono materiały dotyczące czasów Rzeczypospolitej Szlacheckiej, w tym historię sejmików wielkopolskich, powstań – Listopadowego, Wiosny Ludów i Styczniowego oraz Powstania Wielkopolskiego na Ziemi Średzkiej, czasy międzywojenne, okupacji hitlerowskiej, wyzwolenie i początki władzy ludowej.
Po śmierci Franciszka Kosińskiego w październiku 1980 roku, zbiory w znacznym stopniu zostały umniejszone, potraktowane jako spadek odziedziczony przez rodzinę zmarłego. Ponowny remont dworu zakończono w 1985 roku. Przybyło wówczas wiele nowych eksponatów, które pozwoliły na odtworzenie dawnego charakteru ziemiańskiego domu. Podczas ponownego otwarcia Muzeum w 1985 roku zaprezentowano stałą ekspozycję pod nazwą „Mała siedziba ziemiańska w Wielkopolsce na przełomie XIX i XX wieku”, co umożliwiło poznanie w szerszym zakresie tradycji dworu szlacheckiego.
Obecnie Muzeum Ziemi Średzkiej „Dwór w Koszutach”, jako jednostka samorządu terytorialnego podlegająca Burmistrzowi Miasta Środy Wielkopolskiej (od 1994 roku), nadal gromadzi muzealia związane z historią regionu średzkiego oraz z obyczajowością dworską. Kontynuuje prace konserwatorskie oraz remontowe w obrębie dworu i parku. Ciągłym zmianom podlega stała ekspozycja „Mała siedziba ziemiańska w Wielkopolsce na przełomie XIX i XX wieku”. Organizowane są wystawy i koncerty. Rozwijana jest również współpraca z innymi instytucjami i organizacjami propagującymi kulturę oraz z miejscowymi szkołami wszystkich szczebli.
-przypinka
-zdjęcie dworku w ramce
-list
-zestaw pocztówek
-wizytówki
-2 zakładki
-3 broszury
-2 mapy
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz